Vücut İçin Gerekli Vitaminler

Vücudumuz İçin En Gerekli Vitaminler Nelerdir?

Vücudumuz İçin Gerekli Vitaminlerİnsan vücudunun belli vitaminleri belli oranlarda alması gerekmektedir. Aksi halde vücut direnci düşmekte ve vücut her türlü hastalığa çok kolay bir şekilde yakalanabilmektedir.  Şimdi vücut için en fazla ihtiyaç duyulan vitaminler ve bunların görevlerini sıralayacağız.

* B 12 vitamini vücut için en önemli vitaminlerin başında gelir. Sinir hücrelerinin korunması ve yenilenmesinde, genlerin inşa edilmesinde, DNA’nın korunmasında ve kırmızı kan hücreleri için çok önemlidir. B 12 vitaminini normal bir insanın günde yaklaşık olarak 6 mikro gram alması gerekir. B 12 vitamininin bulunduğu yerler: Süt ve süt ürünleri, böbrek, peynir, midye, yumurta, dil balığı, uskumru, sardalye sebzeler bünyelerinde B 12 vitamini içermezler.

* C Vitamini Yine vücut için en önemli vitaminlerin başında gelir. İnsan teni, damarlar ve diğer bütün dokuların gelişimi ve onarımında çok komplike bir yapısı bulunmaktadır. Normal bir bünyeye sahip olan insanın 80 mg C vitamini alması gerekir. C vitamini yoğun olarak, turunçgiller, yeşil biber, çilek, brokoli, domates, şalgam ve patateste yoğun miktarda C vitamini bulunmaktadır. Vücutta emilimi son derecede hızlıdır.


* E Vitamini bağışıklık sistemini güçlendirici ve DNA’yı onarıcı bir yapıya sahiptir. Kan hücrelerinin oluşumunda da çok etkilidir. Normal koşullar altında bir insanın 15 mg oranında E Vitamini alması gerekmektedir.

* Potasyum Vücut sağlığının devam etmesi açısından son derecede önemli bir vitamindir. Özellikle vücut geliştiricilerinin fazlaca tüketmesi gerekir.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.545 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir