Vücut Geliştirmede Dünyanın En İyileri

Dünyanın En İyi Vücutlu Adamları

Vücut geliştirme yarışmalarında yer alan birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı, dünyanın en iyi vücuda sahip 5 adamının başarılarını merak ediyor musunuz? İşte profesyonel 5 vücut geliştiricisini şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Jay Cutler
Jay Resim Cutter Galerisi (Resimleri Büyütmek İçin Tıklamanız Yeterli)

Son 10 yılda büyük başarılar elde eden Jay Cutler; dünyaca ünlü bir vücut geliştiricisidir. Mr.olympia(2002, 2003, 2004, 2006 ) yarışmalarında 4 adet birinciliği bulunması ile birlikte Arnold Classic yarışmalarında da 3 kez birincilik yakalamıştır.

 

2- Branch Warren

Branch Warren Resim Galerisi (Resimleri Büyütmek İçin Tıklamanız Yeterli)


Gövdeli warren lakabı ile anılan ünlü sporcu Branch warren, Mr.olympia ve Arnold Classic yarışmalarında yer alan Vücut geliştirici, bu yarışmalarda ilk 3’e girerek büyük bir başarı yakalamış ve kendisini Vücut geliştirme dünyasında kanıtlamış bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

3- Kai Greene
3- Kai Greene Resim Galerisi (Resimleri Büyütmek İçin Tıklamanız Yeterli)


Bir diğer ünlü vücut geliştirici olan Kai Greene, Arnold Classic yarışmalarını (2009 ve 2010 yıllarında) kazanmış ama Mr.olympia yarışmasında, farklı yıllarda 7. Ve 4. Sıralamalarda yer almıştır.

 

4- Victor Martinez
4-Victor Martinez Resim Galerisi (Resimleri Büyütmek İçin Tıklamanız Yeterli)


IFBB kariyerinde sadece 4.’lük alan Victor Martinez, sonraki yıllarda kariyerini üst sıralara taşımayı başarmış bir vücut geliştirici olarak görülmektedir. Mr.olympia yarışmalarında ilk 3’e kalmaya başaran oyuncu, ayrıca Arnold Classik yarışmalarında da 1.lik elde etmiştir.

 

5- Dexter Jackson
Dexter Jackson Resim Galerisi (Resimleri Büyütmek İçin Tıklamanız Yeterli)


2008 yılında Arnold Classic ve Mr.olympia yarışmalarında 2.lik elde eden ve The Blade lakabı ile anılan Jackson, 1999 yılında beri bu işlerle uğraşmakta ve ismi o tarihten itibaren tüm vücut geliştiricileri tarafından bilinen bir sporcu olarak karışımıza çıkmaktadır. Küçük Bir Bilgi Verecek Olursak Mr.Olympia Yarışmasında Ronie Colman 7 kez üst üste birinci olmuştur.

2.634 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir