Vücut Geliştirmede Beslenme


Pazucu Sağlıklı Beslenme

Vücut geliştirme genel anlamı ile kas geliştirme ve gelişen kası muhafaza etme şeklinde olmaktadır. Her erkek güçlü kollara ve pazulara sahip olmak ister ancak bu sistemli bir çalışma ve emek ister. Kas gelişiminde en önemli faktörlerden biri beslenmedir. Sporcu beslenmesine dikkat etmediği müddetçe güçlü bir bedene sahip olamaz.


Bu sebeple vücut geliştirmeyi sadece ağırlık çalışma olarak değerlendirmek büyük bir hata olacaktır. Eğer gerçekten kaliteli bir yapıya sahip olmak istiyorsanız, vücut geliştirmenin bütün fonksiyonlarını işleme almak gerekecektir. Her insanın metabolizması farklı olduğu için bireysel beslenme programlarının hazırlanmasında fayda vardır.

İnsan vücudunun yeteri kadar protein, vitamin, karbonhidrat, potasyum, demir ve diğer bütün besin öğelerini çok dengeli ve yeteri kadar bünyeye entegre etmesi gerekecektir. Bu bütün beslenme önerilerinin uygulanmasının yanında zamanında ve yeteri kadar beslenmekte önemlidir. Sabah spora başlamadan 2 saat önce kahvaltı yapılabilir.

Ardından spordan sonra ara öğün için atıştırmalık bir şeyler yenmeli ikinci öğün öğlen yemeği aynı şekilde belirtilen takviyeler ile yenmeli 2 saat sonra ikinci Ara öğün ve akşam sporundan 2 saat önce de tam doymayacak şekilde hafif bir şeyler yemek gerekir. Bu sistem içeriği farklı olsa da bu şekilde ilerlemelidir. Her gün aynı saatlerde yemek yemeye ve vücut geliştirme hareketlerini yapmaya özen gösterilmeli çünkü vücut bir süre sonra o tempoya alışacaktır.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.413 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir