Sporcu Nasıl Beslenmeli

Sporcular Nasıl Beslenmeli

Vücut Gelişitme BeslenmeSporcuların formlarını yükseltmesi ve devam ettirmesi için çok iyi bir biçimde beslenmeleri gerekir. Doğru ve sağlıklı bir biçimde beslenme ile birlikte vücut güçlü olur ve dinçleşir. Sporcu gün içerisinde sık sık ve az az yemek yemelidir.


Bunun için 3 ana 2 ara öğün şeklinde beslenmek önemlidir. Her öğünde muhakkak karbonhidrat alınmalıdır. Çünkü spor yaparken yoğun miktarda karbonhidrata ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu sebeple sporcunun günde minimum 65 gr karbonhidrat alması zorunludur. Normal beslenen bir sporcunun bitkisel içerikli vitamin takviyelerine kesinlikle ihtiyaç yoktur. Profesyonel sporcular vücutlarını sürekli dinç ve spora hazır bir hale getirmek için özel yiyecek programlarını uygulamaktadırlar.

Bu iş profesyonel ce yapıldığı için boy, kilo, genetik yapı, ırksal özellikle ve daha sayabileceğimiz birçok özellikten hareketle sporcunun ne kadar yiyeceklerini gramına kadar belirtmektedirler. Böylelikle tam anlam ile verimli bir beslenme olacak ve vücut sürekli sağlıklı olacaktır.

Dengeli ve kaliteli beslenen sporcuların bünyesinde olan değişiklikler şunlardır.
–    Sporcunun performansı üst seviyelere çıkar.
–    Yüksek eforlarda vücudun direnci yüksek olacak ve etkinliği artacaktır.
–    Dengeli ve sağlıklı beslenme ile konsantrasyon ve dikkat artar.
–    Dengeli beslenme ile kemikler güçleneceği için sakatlık riski de düşecektir.
–    Vücudun gelmiş olduğu seviye korunacak.
–    Yaşam standardı yükselecek ve ömür uzayacaktır.
–    Sağlıklı beslenme ile sağlıklı bir ruh yapısı olacaktır.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.767 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir