İdeal Kilo

İdeal Kilo Hakkında Bilgilendirme Yazısı

İdeal kilo kişiden kişiye boy ve kilo ağırlığına göre değişen bir durumdur. Kilo alımı fazla olan kişiler de bu durum çeşitli zayıflama programları ve sporla birlikte desteklenerek zayıflama gerçekleştirilmektedir. İdeal kilo kişilerin boyu vücut ağırlığı kas yapısı kilosu gibi birçok faktör ile bağlantılı bir durumdur. İdeal kilo ile alakalı olarak öncelikle bir örnek vermek gerekirse kişinin boyunun 180 olduğunu düşünürsek 70-75 kilo olması gerekmektedir.

Buna tabi ki kas ağırlığı vücut ağırlığı da eklenmeli ve doktorlar tarafından bu hesaplama yapılmalıdır. Aynı zamanda eğer 1.80 boyundaki bir kişi 60 kilo ise kilo kaybı var anlamına gelir uygun kilo da değildir ve olması gereken kilo o kilonun 10-15 kilo fazlasıdır. İdeal kiloda olmayı her kişi ister bu hem sağlık açısından hem de görünüm açısından daha iyi olabilmek ve görünebilmek adına ideal kilo önemli bir durumdur. Sağlıklı beslenerek ideal kiloda olmak mümkündür.

Özellikle tatlı yiyeceklerden biraz daha uzak durarak ve baharatlı yağlı yiyeceklerden uzak durarak ideal kilo kapsamında olabilirsiniz. Kilonuz ve boyunuz orantısı çok önemlidir. İdeal kiloda olmak isteyen kişiler kadınlar ve erkekler özellikle dikkat etmeleri gereken durum bol su tüketmek öğün atlamamak sağlıklı zayıflama programlarını tercih etmek diyetisyen desteği almak ve doktor kontrolünde zayıflamak oldukça önemlidir. İdeal kiloda olunduğu takdirde vücutta aynı zamanda sağlıklı ve enerjik olmaktadır.

Fazla kilo kişilerde ağırlık ve çeşitli hastalıklar ortaya çıkardığı gibi tansiyon şeker gibi dolayısı ile fazla kilonun insan vücudunda faydası bulunmamaktadır. İdeal kiloda olabilmek için özellikle dengeli beslenme ve dengeli spor yapmak egzersiz uygulamak ve çeşitli vitamin mineral ve protein desteği alabilmek çok önemlidir.

YASAL UYARI:Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

1.110 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir