Evde Vücut Geliştirme


Evde vücut geliştirme için gerekli olan malzemeleri temin etmeniz ve sıkı bir çalışma programına girmeniz gereklidir. Vücut geliştirme sporunun duayenlerinin her zaman söyledikleri “ bu spor her yerde yapılabilir “ sözünü dikkate alarak evde kendinize bir spor odası yaratabilirsiniz. Malzemelerin ve yapılacak olan egzersizin öncelikle sağlığınızı riske sokmaması önemlidir. Malzemelerin sıradan malzemeler olmamasına, yapılacak egzersiz programının ise bir uzman yardımı ile oluşturulmasına dikkat edilmelidir. Vücut geliştirme antrenmanları sırasında ağrı yada sızı hissedilmesi durumunda idman hemen bırakılmalı ve ağrı devam ediyorsa hemen bir doktora başvurulması gerekir. Her ne kadar dayanıklılık ve güce dayalı bir spor olsa da ciddiyet ve planlanan programlardan sapmanız durumunda sağlığınızı ciddi ölçüde tehlikeye sokar.

Evde vücut geliştirme sporunu yaparken yiyeceklerinize de dikkat etmelisiniz. Sıkı bir diyet programı ile gereksiz yağlarınızdan kurtularak vücudunuzun formunu bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda ne kadar profesyonel olursanız olun mutlaka bir vücut geliştirme uzmanı gözetiminde programlarınıza devam etmeli, “ bir şey olmaz” mantığı ile asla programları kendi başınıza yükseltmemelisiniz.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.398 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir