Boyun Egzersizleri


BOYUN EGZERSİZLERİ

DUMBELL_BARBELL SHRUG
DUMBELL_BARBELL SHRUG

DUMBELL_BARBELL SHRUG

Her iki ele avuç içleri vücuda bakacak şekilde alınan dambıllarla omuzlar aşağıdan yukarıya veya dairesel hareket ettirilerek uygulanır.Hareket tümüyle yavaş yapılmalıdır.barla yapılış şeklide aynıdır……

 

 

 

 

 

 

UPRIGHT ROWING
UPRIGHT ROWING

UPRIGHT ROWINGBarbell, ayakta duruş pozisyonunda iki el ile yaklaşık 20 cm.lik bir açıklıkla ve avuç içleri vücuda dönük olacak şekilde kavranır. Sonra çene altına doğru nefes verilerek kaldırma hareketi yapılır. Bu arada bilekler hafifçe içe doğru döndürülür. Barbell iyice çeneye yaklaştıktan sonra, hafifçe ve kontrollü olarak, nefes verilerek, başlangıç durumuna indirilir. Hareket sırasında dikkat edilecek husus; vücudun öne veya arkaya şahmınım önlemek ve dirsekleri muntazam olarak dışarıya doğru hareket ettirmektir.

 

 

 

Keywords – Analar Kelimeler Boyun egzersizleri, Egzersizler. BOYUN EGZERSİZLERİ, vücut geliştirme, Boyun egzersizleri boyun kaslarını kuvvetlendirir. Boyunun duruş pozisyonunu düzelterek boyundaki hareket kabiliyetini arttırır. Boyun Egzersizleri. Düzenli olarak yaptığınız boyun egzersizleri boynunuzu güçlendirip, boynunuza esneklik kazandıracaktır.

333.134 views