Amino Asitler Nasıl Kullanılır?


VÜCUT GELİŞTİRME AMİNO ASİT KULLANIMI

Amino asitler proteinlerin yapı taşı olarak bilinirler. Profesyonel sporcular birçok farklı amino asiti kullanmak zorunda kalabilirler. Bunlardan bazılarını vücut kendisi üretebilirken bazıların dışarıdan takviye edilmektedir. Peki dışarıdan alınan amino asitler nasıl kullanılır?

  • · Marka olarak kendisini kanıtlamış amino asitler tercih edilmelidir: Vücuda herhangi bir yardımcı madde alacak olursanız bu maddenin kendisini vücut geliştirme konusunda denemiş kişilerin tavsiyeleri ile almalısınız.
  • · Amino asitler çiğnenmelidir: Tablet olarak alınan amino asitler asla yutulmamalı çiğnenerek tüketilmelidir. Beyin çiğneme hareketini sindirilecek bir madde var olarak algılar ve sindirimi başlatır. Bu amino asitin daha kolay etki etmesini sağlar.
  • ·  Protein alımı yeterli olduktan sonra kullanılmalıdır: Vücut öncelikle proteine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaç karşılandıktan sonra amino asitten verim alınması beklenmelidir.

Alım zamanı verim açısından önemlidir: Amino asit tabletlerin alım zamanları verimi açısından son derece önemlidir. Uzmanların genel olarak antrenman sonrasında alınmasının uygun olacağını söylediği amino asitleri vücut geliştirme antrenmanından önce de alındığı bilinmektedir.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.497 views