Amino Asiti Kimler Kullanır veya KullanamazAMİNO ASİT KULLANIM
Profesyonel olarak vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar aldıkları proteinlerin yanında vücut tarafından üretilemeyen amino asitler alırlar. Bunlar proteinlerin işlerini daha kolay yapabilmesi ve vücuttaki kas dengesini ayarlamasını sağlamaktadır. Amino asitlerin hiçbir zararı yoktur. Vücudun gelişmesini hızlandırdığı gibi plato denilen vücut evrelerinin geçilmesini de kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle profesyonel olarak vücut geliştirme sporunu yapmak istiyorsanız uzmanlarınızdan beslenme alışkanlığı ve eksiklerinize göre amino asit kullanımı için tavsiye isteyebilirsiniz.

Öte yandan yan etki olarak sivilce yada akne yapması durumunda kullanım direk olarak sonlandırılmalıdır. Aşırı doz yan etkisi olabileceği gibi normal dozda da kullanan birinin bu yan etkiyi görmesi normal değildir. Hemen bir uzmana başvurun. Yeterli protein alımı yapmayan kişiler içinde amino asit hiçbir yarar göstermez. Bu nedenle kullanım yapılmamalıdır.

Amino asitler profesyonel vücut sporu gereği ( tamamı değil ) doping olarak kabul edilmemektedir. Yardımcı besin olarak kabul edilen amino asitler uzman kontrolünde kullanımı zorunludur.

YASAL UYARI: Yayınlanan makale, tanıtım yazısı/haberlerin tüm hakları www.Pazucu.com’a aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazı sadece www.pazucu.com tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir

1.240 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir